Book an Appointment

Achievements

می دانید که هزینه های تحصیل در مدارس کانادا چقدر می باشد؟ شما هم قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا را در سر دارید؟ می دانید که برای ادامه تحصیل در مدارس کشور کانادا، بایستی چه مدارکی را تهیه نمایید؟

دسترسی سریع

معرفی

کشور کانادا بهترین مدارس و کالج های جهان را به خود اختصاص داده است. امروزه نیز بسیاری از دانش آموزان از کشورهای مختلف به دنبال ادامه تحصیل در مدارس این کشور هستند. در این میان دانش آموزان ایرانی با علاقه مندی بالایی به دنبال مهاجرت به کانادا هستند. توصیه می شود که قبل از مهاجرت خود به این کشور، در مورد انواع مدارس کانادا اطلاعاتی را به دست آورید.

دسته بندی مدارس کانادا

مدارس کشور کانادا به شکل زیر دسته بندی می شوند:

  • تیزهوشان: مدارس تیزهوشان این کشور را می توانید در لیست مدارس دولتی کانادا مشاهده کنید. دانش آموزان می توانند با توجه به استعداد و توانایی های خود، در بهترین مدارس تیزهوشان این کشور ثبت نام نمایند.
  • شبانه روزی: مدارس شبانه روزی کشور کانادا جزو مدارس خصوصی این کشور می باشند. برخی از دانش آموزان علاقه مندی زیادی را برای ادامه تحصیل در مدارس شبانه روزی این کشور دارند.
  • مدارس خصوصی: مدارس خصوصی کشور کانادا از محبوب ترین مدارس میان دانش آموزان غیر بومی می‌باشند. شما می‌توانید با پرداخت شهریه تحصیلی ، در یکی از بهترین مدارس خصوص این کشور به تحصیل تان ادامه دهید.
  • دولتی: بدون شک بسیاری از دانش آموزانی که به دنبال تحصیل در کشور کانادا هستند و دوست دارند در یکی از معروف ترین مدارس دولتی این کشور ثبت نام نمایند. تحصیل در این مدارس برای دانش آموزان غیر مقیم تقریباً ممکن نیست.

مدارک مورد نیاز تحصیل در مدارس کانادا

اکنون که قصد ادامه تحصیل در مدارس کانادا را دارید، می توانید فرصت طلایی را از دست ندهید. توصیه می‌شود که برای اخذ پذیرش مدارس کشور کانادا، حتما مدارک مورد نیاز  برای تحصیل در کانادا را با دقت بالایی مهیا کنید. مهمترین و اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در بهترین مدارس کشور کانادا عبارتند از: اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا، توصیه نامه ی تحصیلی، ارائه مدرک زبان معتبر، آزاد سازی مدارک تحصیلی، ثبت نام در سامانه سجاد، آماده کردن رزومه، ارائه پاسپورت، ارائه مدارک شناسایی، ارائه گواهی مبنی بر داشتن تمکن مالی.

مزایای تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا می تواند مزایای زیادی را به دنبال داشته باشد. شما می توانید با ثبت نام در بهترین مدارس این کشور، فرصت ادامه تحصیل در معروف ترین دانشگاه های کانادا را نیز به دست آورید. همچنین مدارس این کشور رتبه های علمی بالایی را در سطح جهان به خود اختصاص داده اند. شما می‌توانید با خیال آسوده در رشته و دانشگاه مدنظرتان به تحصیل ادامه دهید.

همچنین دانش آموزان محصل در مدارس کانادا در بسیاری از موارد از ارائه مدرک زبان برای تحصیل در مقاطع بالاتر معاف می‌شوند. دانش آموزانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی در کانادا را دارند، حتما باید از مدارس این کشور مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشند.

مراحل پذیرش در مدارس کانادا

جهت تحصیل در مدارس کانادا بایستی یکسری از مراحل را سپری کنید. مهمترین مراحل مربوط به اخذ پذیرش در مدارس کشور مذکور عبارتند از: تکمیل نمودن فرم ارزیابی مدارس کانادا، دریافت مشاوره ی لازم در صورت نیاز، اخذ ویزای موندیال کانادا، ترجمه نمودن مدارک تحصیلی و غیره، اقدامات مربوط به اخذ ویزای دانش آموزی کانادا و پذیرش، اقدامات مربوط به اخذ ویزای همراه والدین.

شما می توانید با توجه به شرایط خود اقدامات مربوط به ادامه تحصیل در مدارس کانادا را انجام دهید. جهت ثبت نام در مدارس کشور مذکور بایستی یکسری از شرایط اصلی را داشته باشید. بارزترین شرایط ادامه تحصیل در مدارس کشور کانادا عبارتند از: داشتن نمرات خوب، توانایی داشتن هزینه های ادامه تحصیل در کشور کانادا، شرکت در آزمون زبان و اخذ مدرک زبان معتبر، شرکت در آزمون های ورودی مدارس کشور کانادا و دریافت نمره قابل قبول. شما می توانید جهت اخذ راهنمایی های بیشتر، با مشاوران حرفه ای موسسه Snappstudy از طریق وب سایت ما در ارتباط باشید. 

سوالات متداول

برای تحصیل در تمام انواع مدارس کانادا باید شهریه پرداخت کنید. فقط در دو حالت تحصیل شما در مدارس کانادا رایگان می‌شود:

  • پدر یا مادر و یا هر دوی آنها شهروند یا مقیم دائم کانادا باشند. 
  • پدر یا مادر یا هر دوی آنها مجوز اقامت تحصیل  و یا مجوز اقامت کاری داشته باشند.

سال تحصیلی در مدارس کانادا از ماه سپتامبر آغاز و در تا آخر ماه جون به پایان می‌رسد.

تقریباً تمام مدارس کانادا وسایل حمل و نقلی مثل اتوبوس را برای رفت و آمد دانش آموزان اختصاص می دهند.

وقت مشاوره

همین الان فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما برای وقت مشاوره با شما تماس بگیرند.