Book an Appointment

Schools

تحصیل در مدارس بین المللی

تحصیل در مدارس بین المللی بهترین فرصت برای مهاجرت خانوادگی

تحصیل در مدارس بین المللی بدون شک مزایای زیادی دارد. نقطه قوت این مدارس این است که علاوه بر تدریس دروس مورد نیاز دانش آموزان، آن ها را نیز برای ورود به بازار کار جهانی آماده می کند. علاوه بر این ها محیط چندفرهنگی این مدارس، دانش آموز را با فرهنگ های مختلف در جهان آشنا می‌کند. در زیر مهمترین مزیت های تحصیل در مدارس بین المللی را معرفی می کنیم.

1. برنامه های درسی بین المللی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، مدارس بین‌المللی آموزشی مطابق با برنامه‌های درسی آموزش جهانی ارائه می‌دهند. با این حال این مدارس بسیاری از آنها مولفه آموزشی از سایر کشورها را نیز ترکیب می‌کنند، به عنوان مثال، یک برنامه درسی مبتنی بر سیستم آموزشی لهستانی ترکیب شده با مولفه‌های سیستم های بریتانیایی، آمریکایی و دیگر را برای دانش آموزان در نظر می‌گیرند. چنین برنامه های درسی اغلب با نیازهای بازار کار جهانی بسیار منطبق تر است.

2.یادگیری زبان

از آنجایی که کلاس‌ها در مدارس بین‌المللی به یک زبان خارجی (معمولاً انگلیسی) برگزار می‌شوند، فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای توسعه مهارت‌های زبانی فراهم می‌کنند. این مدارس همچنین طیف گسترده ای از کلاس های زبان اضافی را ارائه می دهند: فرانسوی، آلمانی، و اسپانیایی و همچنین زبان‌هایی که محبوبیت کمتری دارند، به عنوان مثال، ژاپنی. این مهارت های زبانی با گواهینامه های  معتبر در سراسر جهان به دانش آموزان،آموزش داده می شود که یک سرمایه بزرگ برای ورود به بازار کار برای دانش آموزان محسوب می‌شود.

3. سیستم نمره دهی مناسب

مدارس بین المللی نه تنها از برنامه های درسی بین المللی، بلکه از سیستم های ارزیابی مورد استفاده در کشورهای دیگر نیز استفاده می کنند. آنها اغلب برای کودکان و نوجوانان انگیزه بیشتری ایجاد کرده و استرس کمتری نسبت به سیستم  نمردهی کلاسیک در آنها بوجود می‌آورند.

4. محیط بین المللی

یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در یک مدرسه بین المللی، محیط چند فرهنگی آن است.  در این مدارس دانش آموزان با فرهنگ های دیگر آشنا می‌شوند. به لطف این محیط چند فرهنگی، دانش آموزان توانایی همکاری با افرادی را که ویژگی ها، آداب و رسوم و هنجارهای فرهنگی متفاوتی دارند را توسعه می دهند. آنها همچنین مدارا با دیگران، احترام متقابل، همدلی و درک رفتارها، انگیزه ها، آرزوها و ارزش های آنها را می آموزند. چنین محیطی به شکل دادن یک شهروندان جهان کمک می کند تا به راحتی در هر کجا احساس آرامش کند.

5.فرصت های بیشتر در بازار کار

فارغ التحصیلی از یک مدرسه بین المللی فرصت ها را برای دانش آموزان در بازار کار جهانی افزایش می دهد. مدرک تحصیلی از یک مدرسه بین المللی به فارغ التحصیل اجازه می دهد تا منحصر به فرد شود و تصدیقی بر سطح بالای دانش و شایستگی آنهاست.

 

 

خواندن کمتر مشاهده